Płyty wiórowe | Sklejka | Drewno | MDF | Dibond | Plexi | PCW | HPL | Płyty mineralno-akrylowe

 

Płyty wiórowe

Płyta wiórowa jest materiałem wykorzystywanym w przemyśle meblarskim oraz budowlanym. Wykonuje się ją ze specjalnie przetworzonych wiórów drzewnych. Płyty mogą różnić się pod kątem wielkości, grubości, a także wagi. Jako specjaliści w branży usług CNC oferujemy frezowanie płyt wiórowych. Znajdują one szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, dlatego też coraz częściej spotykamy się ze zleceniami na ich obróbkę.

 

Sklejka

Dzięki połączeniu doświadczenia, najnowszej technologii obróbki CNC oraz niezawodnego parku maszynowego jesteśmy w stanie szybko, sprawnie i precyzyjnie wykonać frezowanie sklejki – lekkiego materiału zbudowanego z cienkich warstw różnych gatunków drewna. To niezwykle plastyczne oraz odporne na uszkodzenia tworzywo to doskonały materiał, który pozwala na frezowanie różnego rodzaju motywów – nawet tych najbardziej złożonych i skomplikowanych. Z tego materiału wykonujemy m.in. osłony kaloryferów, funkcjonalne balustrady i parawany, praktyczne ścianki działowe, dekoracyjne sufity podwieszane, a także solidne meble oraz oryginalne fronty meblowe.

 

Drewno

W naszej firmie zajmujemy się także frezowaniem w uniwersalnym i ponadczasowym drewnie, w którym zgodnie z zamówienie Klienta wykonujemy precyzyjne zdobienia, profile narożne, ażury, elementy mebli o nietypowych kształtach czy zaokrągleniach, ornamenty, napisy na ścianę, a także trójwymiarowe płytki z drewna.

 

MDF

MDF to nic innego jak płyta pilśniowa o średniej gęstości. Tworzywo to znajduje zastosowanie w produkcji mebli, a także ich elementów. Ponadto sprawdzi się również do frezowania drzwi czy listew, a także grawerowania wzorów. Liczne możliwości wykorzystania MDF wynikają z właściwości płyt – mogą być one lakierowane, malowane, a także pokrywane folią. To tego ogromną zaletą płyt pilśniowych jest ich przystępna cena.

 

Dibond

Czym jest ten materiał? Dibond to płyta kompozytowa, która dzięki swoim właściwościom znajduje niezwykle szerokie zastosowanie, na przykład w branży reklamowej. Świetnie sprawdza się do realizacji różnych graficznych projektów. Dzięki odporności na czynniki atmosferyczne, chemiczne oraz wilgoć może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Prowadzisz agencję reklamową? A może potrzebujesz materiałów ekspozycyjnych do swojej firmy? Świetnie sprawdzą się produkty będące efektem końcowym frezowania Dibondu. Warstwowa struktura tej płyty składa się z piankowego rdzenia z XPS otoczonego aluminiowymi blachami. Frezować można między innymi szyldy, stojaki, tabliczki, stoiska wystawowe, aranżacje wnętrz sklepowych czy osłony grzejnikowe.

 

Plexi

Płyta Plexi to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów, znajdujących szerokie zastosowanie w wielu branżach. Zwana także szkłem akrylowym może być bezbarwna, kolorowa, błyszcząca, matowa – jaka tylko chcesz. Można śmiało poddawać ją cięciu i gięciu w wysokich temperaturach oraz wycinaniu frezarką. Szkło akrylowe jest odporne na światło, elastyczne, a do tego tanie w produkcji! Zastosowanie znajduje na przykład w budownictwie, branży reklamowej czy w architekturze wnętrz. Z Plexi wykonuje się świetliki, bariery akustyczne, elementy ekspozycji, a także transparentne elementy wystroju.

 

PCW

Doskonale zdajemy sobie sprawę z popularności polichlorku winylu, czyli w praktyce płyt PCW, która umacnia się w miarę upływu czasu. Ten wyjątkowy materiał nie tylko jest wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, ale przede wszystkim stosunkowo tani. Co więcej, jego obróbka również nie powinna przysparzać szczególnych trudności. Dlatego też oferujemy frezowanie również tego materiału, wykonując rozmaite ozdoby sklepowe, standy reklamowe, stoiska targowe, jak i podwieszane sufity, czy ścianki działowe.

 

HPL

Laminat HPL jest powszechnie stosowany w wielu branżach. Najczęściej jednak wykorzystuje się go przy produkcji mebli, blatów kuchennych i paneli podłogowych. Płyty HPL, których frezowaniem się zajmujemy, charakteryzuje kompozytowa struktura, dzięki czemu bez trudu poddają się obróbce CNC.

 

Płyty mineralno-akrylowe

Trwały, nieporowaty, jednorodny materiał powierzchniowy typu solid surface (jak np. Corian®), który w około 1/3 składa się z żywicy akrylowej (znanej także jako polimetyl, metakrylan lub PMMA), a w ok. 2/3 z minerałów naturalnych. Dostępny jest w szerokiej palecie kolorów. Jego główne cechy to odnawialność i łatwość naprawy, nieporowatość, higieniczność i nietoksyczność, całkowita neutralność na środowisko naturalne. Gotowy element można okresowo szlifować i polerować, co sprawia, że nawet po 10-20 latach intensywnego użytkowania może on wyglądać jak nowy. Dzięki swoim właściwościom materiał ten znajduje szerokie zastosowanie w produkcji elementów wyposażenia wnętrz (m.in. kuchnia, łazienka, gastronomia, służba zdrowia) i we wzornictwie.

BACK